Sazinies ar mums

Mūsu eksperti ar Jums sazināsies un sniegs plašāku informāciju. Lai nosūtītu mums pieprasījumu, ieteikumu vai atsauksmi, lūdzu, izmantojiet zemāk esošo formu:

  Vārds

  E-pasts

  Tālrunis

  Valsts

  Kultūraugs

  Ziņa


  Es dodu savu piekrišanu šo personas datu apstrādei līguma noslēgšanas, pakalpojumu sniegšanas vai uzņēmuma Trade Corporation International, S.A. (Tradecorp) komunikācijas par produktiem un pakalpojumiem nolūkos saskaņā ar Datu aizsardzības un Privātuma politikas noteikumiem, kas atrodami vietnē privātuma politikai..Es esmu informēts, ka, lai reaģētu uz visiem saziņas pieprasījumiem no valstīm, kurās uzņēmumam nav biroju vai filiāļu, mani personas dati var tikt nodoti Tradecorp pārstāvjiem vai izplatītājiem attiecīgajā valstī. Es apzinos, ka varu izmantot savas datu aizsardzības tiesības, it īpaši tiesības uz informēšanu, piekļuvi, konsultēšanu, labošanu, datu apstrādes piekrišanas atsaukšanu, sazinoties ar Tradecorp Datu aizsardzības departamentu, nosūtot e-pasta ziņojumu uz DataProtection@sapecagrobusiness.com

  Contatos

  Tradecorp


  » Ziņas

  20 gadi Tradecorp Baltijas valstīs : Intervija ar mūsu tehnisko un regulatīvo direktoru Vincent Claux

  2021. gadā Tradecorp atzīmē savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju Baltijas valstīs. Pakavēties atmiņās esam uz interviju aicinājuši Tradecorp biznesa Baltijā aizsācēju Vincent Claux, Tradecorp tehniskais un regulatīvais direktors.

  – Kādas ir spilgtākās atmiņas no biznesa pirmajiem gadiem Baltijas valstīs?

  Visu biznesu iesākumā ir ieinteresētu cilvēku satikšanās. Satikšanās ar Lietuvas Kemira GrowHow specializēto mēslojumu mārketinga menedžeri Renatu Lauri, tolaik radīja būtisku pavērsienu lauksaimniecībā un mēslojumu tirgū Baltijā.
  Tās bija ilgas stundas ceļā, iepazīstot vairākus tūkstošus hektāru lielas saimniecības, kurās laukaugu smidzināšana notika no gaisa ar lidmašīnām, un galvenās diskusijas lauksaimnieku vidū bija pareizas NPK mēslojuma formulācijas izvēle graudaugiem.
  Un stundām ilgas skaidrošanas par ārpussakņu papildmēslošanu. Iedomājieties, Spānijā ražoti papildmēslojumi Vidusjūras reģionā audzējamiem kultūraugiem, tas bija pilnīgs jaunums šīs Eiropas daļas publikai.

  Kurš Tradecorp produkts bija “pionieris” Baltijā?

  Pašā sākumā Baltijas valstu produkti bija Humistar un Ruter AA. Humistar ir augsnes mēslojums, tas uzlabo augsnes auglību. Pētīt augsni un izzināt tās auglību ietekmējošās īpašības, vienmēr ir bijusi tēma, kas interesē lauksaimniekus visa pasaulē, tai skaitā arī  Baltijas zemniekus.
  Ruter AA attīstība ir bijusi strauja un ar divējādu pielietojumu. Pirmais, Ruter AA maisījumā ar Humistar, lai kultūraugiem veicinātu strauju un pilnvērtīgu sakņu sistēmas attīstību veģetācijas sākumā un, lai aktivizētu veģetācijas atsākšanos pēc ziemošanas perioda. Baltijas ziemas ir garas un skarbas : spēcīgi attīstīta sakņu sistēma pirms ziemošanas un strauja tās atjaunošanās pēc ziemas, uzlabo kultūraugu ražību.
  Un otrais Ruter AA lietojums ārpussakņu papildmēslošanai arī ir pierādījis savu lietderību, jo aminoskābes uzlabo kultūraugu abiotisko stresu (auksts pavasaris, karsta vasara) noturību un kopējo veselības stāvokli.

  Vai Jūs atceraties savu pirmo pasniedzēja pieredzi Baltijas valstīs?

  Es vēlētos pastāstīt par Baltic Agro Lauka Dienām, kas ir ārkārtēji laba pieredze ik vienam agronomam.
  Agri no rīta, ierodoties pasākumā, visi Baltic Agro menedžeri un vadība jau rosās un ir viegli atpazīstami pēc vienādiem uzņēmuma T-krekliem. Pamazām ierodas lauksaimnieki, draudzīgi sarunājoties pie kafijas tases.
  Tad ierodas lektori, kuri uzaicināti vadīt pasākumu. Divi, trīs, citreiz vairāki lektori, mūs aizved no saimniecības uz laukiem, kur ir ierīkoti vairāku uzņēmumu demo izmēģinājumi no dažādiem produktiem un to lietojumiem.
  Šis kopējais pārbrauciens ir iespēja atgādināt pasākuma dalībniekiem par Tradecorp produktiem un kompāniju.
  Tad mēs ierodamies ar dažādu kompāniju reklāmu karogiem atzīmētā teritorijā uz lauka. Demo saimniecības saimnieks, Baltic Agro pārstāvji un pieaicinātie lektori skaidro izmantotās tehnoloģijas, lietoto produktu lietojumus un atbild uz lauksaimnieku jautājumiem, bet agronomi demo lauciņos apskata augus un izdara secinājumus par augu veselības stāvokli.
  Tad mēs, agronomi, atgriežamies pie dalībniekiem ar savāktajiem augu paraugiem, lai katrs izteiktu savu komentāru par augu veselības stāvokli, tādu vai citu barības vielu trūkumiem, ko var novērot, un, diskutējot ar zemniekiem rodam kopēju risinājumu nākotnei.
  Bieži tas ir sākums jautājumu un atbilžu diskusijai, ko vēlāk izmanto vietējā prese, žurnālisti reportāžām televīzijās. Lauku apmeklējumi beidzas vēlā pēcpusdienā ar bagātīgu maltīti, turpinoties diskusijām patīkamā gaisotnē.

  Kā lauksaimniecība Baltijas valstīs ir pēdējo 20 gadu laikā mainījusies?

  Pēdējo 20 gadu laikā ir būtiski mainījušās tehniskās zināšanas:

  1. Intensīvai lauksaimniecībai atbilstošu, kultūraugu vajadzībām pielāgotu, mēslošanas programmu attīstība. Ir uzlabojusies lietoto mēslojumu kvalitāte.
  2. Jaunas un izglītotas lauksaimnieku paaudzes iesaistīšanās nāk par labu kopējai lauksaimniecības izaugsmei. Jauni un dinamiski saimnieki prot izmantot internetu un paveras iespējas pasaules tirgiem.
  3. Baltijas valstu zemnieku zinātkāre. Lauksaimnieki aizvien vairāk apmeklē starptautiskas izstādes un gada tirgus. Arī kompāniju, kā Baltic Agro, piedāvātos apmaiņas braucienus zemnieki labprāt izmanto savu zināšanu un pieredzes uzlabošanai.
  4. Baltijas valstu tirgu atvēršana ārvalstu ražotājiem. 2000 gadu sākumā Baltijas valstīs no mikroelementu mēslojumiem bija pazīstams tikai Bora mēslojums. Mani mulsina redzēt, ka Baltijas reģiona zemnieki vēl jo projām savos laukos novēro Cu vai Zn trūkumus. Centrālajā Eiropā tādu problēmu vairs nav.
  5. Nu jau piecus vai sešus gadus tirgū ir pieejami biolostimulatori, kuri nepieļauj kultūraugu abiotiskos vai fitotehniskos stresus. Pirms diviem gadiem Tradecorp sāka attīstīt un ieviest jūraszāļu ekstraktus, kuri preventīvi sagatavo augus abiotisko stresu veiksmīgai pārvarēšanai.

  Šo straujo attīstību, kas ļauj Baltijas zemniekiem ražas ziņā konkurēt ar centrālās Eiropas saimniekiem, ir izraisījusi arī tehniskā modernizācija un ražošanas iekārtu nodrošinājums.
  Un, visbeidzot, Baltijas valstis ir izveidojušas likumdošanu par mēslojumu un biostimulatoru apriti un izmantošanu lauksaimniecībā un bioloģiskajā lauksaimniecībā, lai uzraudzītu izejvielu un pašu mēslojumu kvalitāti un atbilstošu lietojumu. Agrāk tas nebija tik labi sakārtots.

  Kā atšķiras Baltijas valstu lauksaimnieki no citāš Eiropas valstīs vai ārpus Eiropas dzīvojošajiem?

  Salīdzinot ar citām valstīm, neskatoties uz to, Eiropa tā ir vai nē, Baltijas valstis mani vienmēr pārsteidz:

  1. Ar savām mežu platībām un to nozīmi tautsaimniecībā. Meži ir kultūrā, mākslā un katra iedzīvotāja apziņā.
  2. Lauksaimniecības kultūraugu vienveidība, daudzveidības trūkums, pārsvarā graudaugi un eļļas augi. Piemēram, joprojām vāji attīstīta ir augļu, ogu un dārzeņu audzēšana. Pamazām tas mainās, ienākot kādām ārzemju investīcijām, bet lēni.
  3. Neticami augsti attīstīto IT tehnoloģiju klātbūtne lauksaimniecībā – dažādi datu nesēji, satelīti, droni, 5G. Ļoti augsti attīstītas IT tehnoloģijas, un ne tikai lauksaimniecībā. Vai Jūs neesat apsteiguši šai jomā Eiropas valstis?

  Varbūt Jums ir kāds jautrs atradījums saistībā ar Tradecorp pieredzi Baltijā?

  Jā, ir divas anekdotes. Pirmā ir, kad mēs ar Renāti kopā mašīnā atgriezāmies no laukiem Viļņā, un mūs apturēja policija, jo mašīnai bija beidzies apdrošināšanas polises termiņš. Mēs vairākas stundas bijām spiesti nostāvēt ceļa malā, mums bija garlaicīgi, un Renāte lūdza mani, pamācīt viņu par helātiem. Bija divi naktī.
  Otra anekdote ir par igauņu kolēģu viesmīlību. Kādas manas viesošanās Igaunijā reizē, pēc Lauku dienas norises, igauņi uzaicināja mani apmeklēt Tallinas operu, kur bija noorganizējuši aizkulišu operas vizīti ar slavenas Igauņu pasakas atveidojumu. Tā, lūk !

  Kā Jūs redzat Tradecorp attīstību Baltijas valstīs tuvākajos gados?

  Baltijas valstīs mums ir jauna un motivējoša Tradecorp komanda – Dace, Lāsma, Jurate, Simona un Irma, kas ir ciešā sadarbībā ar agronomiem un zemniekiem. Viņas padara mūsu ikdienu dzīvu un produktus tirgū atpazītus. Erudītā komanda attīsta jaunas tehnoloģijas, daudzveido produktu lietojumu. Tradecorp jaunajiem produktiem – biostimulatoriem ir būtiska nozīme mūsdienu lauksaimniecībā. Dažādi stresi šodien ir galvenais iemesls, kas neļauj no kultūraugiem iegūt augstu un kvalitatīvu ražu. To nozīme lauksaimniecībā aizvien pieaugs. Mūsu komandas darbs ir būt par atbalstu lauksaimniekiem un mēs to darām.